استفاده از shortcode در وردپرس

استفاده از shortcode در وردپرس : خیلی وقت ها شده برای سهولت کار ، به جای استفاده از کدهای بلندبالا ، یک محیط کاربری در پنل در اختیار کاربر قرار میدن و در نهایت کار اون ها رو ذخیره میکنن و برای چاپش یک کد کوتاه تحت عنوان shortcode در اختیار کاربر میذارن.

حال این کد باید به طریقی به قالب تزریق و افزوده بشه ، که در ادامه در اختیار شما میذارم.

بسیاری از اسلایدر ها و فرم ساز ها از این shortcode استفاده میکنن ، که باز هم با توجه به نحوه استفاده ما کارایی یکسانی دارند.

این shortcode ها توانایی استفاده در ابزارک ها ، برگه ها و نوشته ها و همچنین قالب رو دارا هستند ، که در ابزارک ها و برگه ها و نوشته ها نیازی به چاپ شورت کد از طریق php نیست و مستقیماً اعمال میگردند.

استفاده از shortcode در وردپرس

اما برای چاپ در قالب ، مقداری متفاوت هستند و برای این کار شما باید به این صورت رفتار کنید.

خب فقط کافیست کد میانبر مورد نظر خود را در [shoetcode] بذارید!

( داخل پرانتز عرض کنم خدمت کسایی که نمیدونن کد میانبر چیه ؟ کد میانبر یک کد کوتاه است که پلاگین ها به شما میدهد تا در ادیتور برگه , نوشته و یا ابزارک استفاده نمایئد )

 

مزایای استفاده از Shorcode

سیستم Shortcode در هنگام طراحی سایت با وردپرس، ابزاری است کارآمد که نمایش محتوای دلخواه ایجاد شده توسط افزونه‌ها را در هر مکان از سایت امکان‌پذیر می‌کند.

بسیاری از افزونه‌های ورپرس ممکن است برای نمایش محتوا از ابزارک‌های سفارشی استفاده نکنند.

ایجاد ابزارک‌های متعدد علاوه بر اینکه مقدار کدهای به مراتب بیشتری نیاز دارد، محدودیت‌هایی نیز برای نمایش محتوا و ترکیب و جانمایی آن برای شما ایجاد خواهد کرد.

برخی از افزونه‌های وردپرس نیز ممکن است علاوه بر گزینه‌ی Shortcode، ابزارک یا Widget های متناظری نیز در اختیار شما قرار دهند.