تغییر نام نقش های کاربری در وردپرس

تغییر نام نقش های کاربری در وردپرس : شاید برای خیلی ها چیز غیر عادی باشه ، اما ما به سادگی این مشکل را برای شما حل میکنیم . احتمالا خیلی از وبمستران به نقش های بیشتری برای نقش دادن به کاربر نیاز دارند و خیلی ها هم نقش های دیگری به جز نقش پیشفرض و تعیین شده توسط وردپرس نیازمند هستند و هر ویمستری به هر دلیلی میخواهد نقش های بیشتری را اضافه کند .

تغییر نام نقش های کاربری در وردپرس

نقش های وردپرس عبارتند از :

1.مشترک

2.مشارکت کننده

3.نویسنده

4.ویرایشگر

5.مدیر

هرکدام از نقش ها امکانات و دسترسی های خاص خود را دارند که البته نام درست و خوبی ندارند . شما هم احتمالا به خاطر خوب نبودن نام نقش های کاربری به دنبال تغییر نام نقش های کاربری در وردپرس هستید . این کار مدت زیادی طول نمیکشه پس با من همراه باشید تا این کار رو انجام بدیم.

مراحل :

  1. ابتدا وارد پنل مدیریت هاستتون بشید.
  2. به پوشه قالب مورد نظر رفته و فایل function.php رو باز کنید.
  3. کد زیر رو درون فایل فانکشن قرار بدید.

 

4. در کد بالا نام مشارکت کننده به owner تغییر پیدا کرده است . حالا باید به جای owner در سطر ۵ و ۶ نام مورد نظر و نامی که میخواهید برای مشارکت کننده بگذارید را قرار دهید.هر نامی که در این قسمت گذاشتید باعث میشود که نام نقش کاربری مشارکت کننده در سایت شما تغییر پیدا کند، به همین راحتی.

 


تغییر دیگر نقش ها

خب حالا شاید بخواید بقیه نقش ها رو هم تغییر دهید به جای Contributor نقش کاربری دیگری قرار دهید و اسم آن را نیز تغییر دهید.

نام نقش های مختلف برای گذاشتن در کد و تغییر نام آن ها :

مدیر : Administrator

ویرایشگر (سایت) : Editor

نویسنده : Author

مشارکت کننده :Contributor

مشترک : Subscriber

شما تنها با جایگیزینی این نام ها در کد میتوانید نقش های وردپرسی را تغییر دهید. به همین سادگی توانستید نام های کاربری را ویرایش کنید.

 

تغییر نام نقش های کاربری در وردپرس
تغییر نام نقش های کاربری در وردپرس